Jet-ski: három magyar Európa-bajnoki cím!

A magyar versenyzők tíz érmet nyertek a jet-ski Európa-bajnoki sorozat lengyelországi állomásán, hárman pedig Európa-bajnokok lett.

A Nemzeti Versenysport Szövetség tájékoztatása szerint a lengyelországi Elkben rendezett versenyen a 16 éves Major Marcell, a dán születésű, de magyar színeket képviselő Marcus Jörgensen illetve Szabó Barbanás is kontinensbajnoki címet szerzett.

A junioroknál  Jászai Csongor és ifj. Komonyi Lajos ezüst-, Süli Csaba pedig bronzérmes lett, míg a veteránok mezőnyében Déri Attila végzett másodikként. A fiatalok a junior-vb sorozatban szintén ezeket a helyezeéseket szerezték meg.

A jet-ski Európa-bajnoki és junior-világbajnoki sorozat idén a koronavírus-járvány miatt két sorozatból állt. Másfél hete  a Nyíregyháza melletti Leveleki Szabadidőpart taván rendezett versenyen szintén tíz érem született. A nemzetek versenyében Magyarország a junior vb-n harmadik, az Európa-bajnokságon második lett.