NBA: egyetlen győzelemre a főcsoport-döntőtől a Lakers (videó)

A Los Angeles Lakers 110-100 arányban győzött a Houston Rockets ellen az NBA Nyugati főcsoportjának döntőjében és így 3-1-re vezet a párharcban.

Fotó: AP

Az első félidőben a Lakers valamennyi fontos komponensében a játéknak alaposan felülmúlta ellenfelét és az első huszonnégy percet tizenhat ponttal nyerve nagyot lépett a győzelem felé. A különbség tovább nőtt a harmadik negyedre, a houstoniak viszont az utolsó percekre meccset tudtak produkálni: futottak egy 18-2-t és az utolsó percet már csak ötpontos hátrányból kezdték. Ekkor viszont Alex Caruso bedobott egy triplát majd egy labdaszerzés után gólpasszt adva LeBron Jamesnek mindent eldöntött.

Anthony Davis hozta amit kell(29 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) és így belefért, hogy LeBron James ma nem is annyira a pontszerzéssle törődjön (16 pont, 15 lepattanó, 9 gólpassz). Rajtuk kívül még a majdnem tripla-duplázó Rajon Rondo (11 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) illetve a tizenhat pontig jutó Alex Caruso emelhető ki a győztes csapatból.

A Rockets játékát alapjában véve meghatározta James Harden gyenge napja: "Szakáll" két mezőnykosarat dobott tizenegy kísérletéből és négy büntetőt is kihagyott a kiharcolt húszból, így 21 pontnál megállt. A texasiak legjobb pontszerzője Russell Westbrook lett 25 ponttal, ő viszont három gólpassznál megállt.