Tour de France: Kragh Andersen másodszor nyert szakaszt, Roglic közel a győzelemhez

Sören Kragh Andersen győzelmével zárult a Tour de France 19. szakasza, amelyet követően Primoz Roglic változatlan előnnyel áll az élen.

Fotó: eurosport.de

A mai napon 166,5 kilométert teker a mezőny Bourg-en-Bresse és Champagnole között. Sokáig Rémi Cavagna vezetett, de a főmezőny utolérte. Ekkor kialakult egy 12 főt számláló szökevénycsoport, amelybe a zöld trikós Sam Bennett és a hetedik pontverseny-győzelmére hajtó Peter Sagan is beletartozott.

Végül azonban nem a két sprinterklasszis csatázott a győzelemért mivel Sören Kragh Andersen 12 kilométerre a céltól robbantott és mindenkit otthagyott. A dán versenyzőnek ez a második szakaszgyőzelme az idei Tour-on.

A főmezőny kényelmes tempóban, 7:38 perces hátránnyal ért célba. Primoz Roglic előnye továbbra is 57 másodperc Tadej Pogacar előtt, míg Miguel Angel Lopez lemaradása 1:27 perc. Az összetett elsőség a holnapi egyenkénti időfutam során dől el, amelyet  Lure és La Planche des Belles Filles között rendeznek meg. A 36,2 kilométeres próbatétel utolsó hat kilométere egy meredek emelkedő. A Tour vasárnap Párizsban zárul.