Kerékpár-vb: huszonhárom év után avattak francia győztest

A francia  Julian Alaphilippe győzelmével ért véget az országúti kerékpáros világbajnokság férfi mezőnyversenye. A magyar induló Valter Attila célba ért a 258 kilométeres erőpróbán.

Összesen kilencszer tette meg a főmezőny a 28,8 kilométere,s az imolai versenypálya körül kialakított távot. A 258,2 kilométeres távon 174-en szálltak harcba a világbajnoki címért. A címvédő Mads Pedersen valamint a 2015 és 2017 között egyeduralkodónak számító Peter Sagan nem utazott el Imolába, de  a portugál Rui Costa, a lengyel Michal Kwiatkowski és a spanyol Alejandro Valverde személyében így is három világbajnok volt a mezőnyben.A mezőnyben ott volt a Tour de Hongrie-t megnyerő Valter Attila.

A majdnem hétórás megmérettetés elején egy hétfős boly hétperces előnyt dolgozott ki, ám már az elején látszott, hogy a szökevények nem fognak hazaérni. Az utolsó elszakadó kerékpárost 69 kilométerrel a cél előtt fogták be. Valter Attila sokáig jól tartotta magát, de két körrel a vége előtt már nem tudta tartani a főmezőny tempóját.

Negyvenkét kilométer volt hátra amikor a Tour de France-ot megnyerő Tadej Pogacar ritmust váltott, ám hiába dolgozott ki 25 másodperces előnyt, húsz kilométerrel a vége előtt megfogták. Ezután folyamatosan támadtak a versenyzők, és a hegyimenők próbáltak ellépni.

Az utolsó emelkedő meredek részén aztán a francia Julian Alaphillipe sikeres szökési kísérletet hajtott végre és negyedpercre leszakította üldözőit. A mögötte haladó ötös boly hiába próbált meg mindent, csak az ezüstéremért mérkőzhetett és 1997 után ismét francia világbajnokot avattak a mezőnyversenyben. A dobogó második fokára végül az időfutamhoz hasonlóan Wout van Aert állhatott fel belgiumból, Marc Hirschit megelőzve. Valter Attila a 76. helyen ért célba.