Monspart Saroltáról neveznék el a margitszigeti futókört

Hivatalos Facebook oldalán jelentette be a Fidesz budapesti szervezete, hogy javaslatot nyújtottak be Karácsony Gergely főpolgármesternek arról, hogy Monspart Saroltáról nevezzék el a margitszigeti futókört.

Fotó: Jövő TV

A közlemény szerint, ha Monspart Saroltáról neveznék el a futókört, akkor ezzel a főváros mellett az egész ország is tisztelegne előtte. Kiemelik, hogy a futónőt korábban a Nemzet Sportolója címmel tüntették ki, tájfutó világ-, valamint tizennégyszeres magyar bajnok, míg síkfutásban hatszoros magyar bajnok volt. Emellett ő volt az első nő Európában, aki három óra alatt futotta le a maratoni távot.

Monspart Sarolta 2021. április 24-én hunyt el 76 éves korában hosszan tartó, súlyos betegséget követően. Sportolói sikerei után ő volt a magyar tájfutó válogatott szövetségi kapitánya, majd később a Nemzetközi Tájfutó Szövetség elnökségi tagja lett. A Magyar Olimpiai Bizottság alelnökévé is megválasztották, de dolgozott az Országos Egészségfejlesztési Intézetben, a Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány, valamint a Nemzeti Szabadidősport Szövetség elnökeként is.