Női kézilabda BL: nem lesz címvédés, hetesekkel kikapott az elődöntőben a Győr

sportfaktor.hu

A címvédő Győrnek az újabb trófeához először a francia Brest testén át vezetett az út. A nem régen Danyi Gábor helyét átvevő Ambros Martín is elismerte, a feladat nem lesz egyszerű. Nem is sikerült megugrani ezt a feladatot.

A győri Anne Matte Hansen (b) és Beatrice Edwige (j), valamint Isabelle Gulldén, a francia csapat tagja a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében, a Győri Audi ETO KC - Brest Bretagne Handball mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2021. május 29-én. MTI/Illyés Tibor

„A csapat fantasztikus munkát végzett az idény során, most már csak fel kell tennünk az i-re a pontot. Készen állunk, tudjuk, miért vagyunk itt és mit akarunk elérni”

– nyilatkozta a meccs előtt a spanyol szakember, aki 2013-ban, 2014-ben, 2017-ben és 2018-ban már megnyerte a Bajnokok Ligáját az ETO-val.

A két csapat idén már összefutott, és mindkét találkozó döntetlennel ért véget. De az eddigi összesen négy randiból három zárult pontosztozkodással, egyszer sikerült nyernie a Győrnek, akkor is csupán egyetlen góllal.

Az első gólt ugyan a Győr szerezte Fodor Csenge révén, de sajnos nem ment minden ilyen könnyedén. Az első félidőben nagyon csikorgott a támadójáték, 4-3-ra még a győri lányok vezettek, de komoly gólszünet következett és egymás után megszakítás nélkül 5 francia találat. A szünetig nem is sikerült utolérni a Brestet, és 30 perc játék után 11-8-ra ment a francia bajnok.

A győr legutóbb 2013-ban a Larvik ellen szerzett utoljára ilyen kevés gólt egy félidőben. Igaz akkor végül 6 góllal nyert, itt ebben nem nagyon reménykedhettünk.

Sokkal jobban indult a második félidő, ügyesen kihasználva egy kiállítást öt perc után már csak egy volt közte, de a Brest kapusa Darleux gyilkos formában védett, így másodpercek alatt visszaállt a három különbség, sőt 15-11-re is mentek a franciák. Itt elúszni látszottak a remények, de olyan hullámzó játék jellemezte a második játékrészt, hogy tengeribeteg lett bárki aki nézte. A 44. percben már 15-15 állt az eredményjelzőn, és a félidő közepén újra a Győrnél volt az előny 16-15-nél, a Brest több mint 14 percen át képtelen volt a kapuba találni, először fordult elő, hogy két gólos volt a győri előny, de hét perccel a vége előtt Ambros Martín időt kért, ekkor 17-16 volt ide.

Innen sikerült az egyenlítés a Brestnek, a hajrában aztán szerencsére előlépett Silje Solberg. A győri kapus védései nagyon kellettek, mert kicsit több mint két perccel a vége előtt 20-19 volt ugyan a Győr javára, de emberhátrányba kerültek. Fél perccel a vége előtt kezünkben volt a meccs, de Görbicz Anita hetest hibázott, nagyon meleg másodpercek voltak még hátra. Sajnos egyenlíteni tudott a Brest, nem meglepő módon 20-20-as döntetlennel ért véget az első elődöntő rendes játékideje. De itt ugye nem lehet döntetlen, így jöhetett a ráadás.

Ezt az öt percet is győri gól nyitotta, de előnyt nem sikerült kicsikarni 22-22-vel futottak neki a csapatok a hosszabbítás második félidejének. Toublanc gólját követően 15-14 után először volt előny a Brestnél, a vége mégis 23-23. Hetesek döntik el az elődöntőt.

Ezt pedig a Brest lányai lőtték jobban. A Győr ellenfele a harmadik helyért a Vipers Kristiansand-CSZKA Moszkva mérkőzés vesztese lesz.