EURO 2020: megható posztban vallott érzéseiről Szalai Ádám

A magyar válogatott támadója – akit rengeteg kritika ér a nemzeti csapatban való szereplése miatt – közösségi oldalán számolt be arról, hogy két szó enyhíti a fájdalmát.

Fotó: Reuters

A posztból kiderül, hogy a Mainz-cal a szerdai napon szerződést hosszabbító támadó számára jobban fáj a tegnapi nap, mint bármi más eddigi pályafutása alatt. Két szó azonban enyhíteni tudja a fájdalmát: az egyik a CSAPAT, a másik pedig a MAGYARNAK lenni. A támadó hozzáteszi, hogy a legszebb ajándéka az életben az, hogy ezt az együttest vezetheti, a magyar himnuszt énekelheti és közben a szíve fölött a magyar címert hordhatja.

Magyarország az Európa-bajnokságon fantasztikus teljesítményt nyújtott: 84 percig tartotta magát az Eb-címvédő Portugália ellen, 1–1-es döntetlent játszott a regnáló világbajnok Franciaországgal, és 2–2-es eredménnyel zárt a 2014-es vb-győztes Németország ellen. Elmondható, hogy mindössze hat percet focizott hátrányban a csapat a 270 percből, amit a pályán töltött. Hozzátehetjük, hogy egy ilyen halál csoportban az utolsó percekig harcban állt a továbbjutásért, és ettől mindössze bő tíz perc választotta el, hiszen a németek elleni mérkőzés 84. percében Leon Goretzka mentette meg hazáját.

Szalai Ádámot sok kritika érte az elmúlt időszakban, azonban a tegnapi napon is bizonyította tudását: a 12. percben az ő fejesgóljával kerültünk előnybe, majd a második vezető találatnál az ő passzát követően talált be Schäfer András.

Németország-Magyarország 2-2 (0-1)

München, Allianz Aréna. Vezette: Karaszjov (orosz)
Németország: Neuer – Ginter (Volland, 82.), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan (Goretzka, 58.), Kroos, Gosens (Musiala, 82.) – Havertz (Werner, 68.), Sané – Gnabry (Th. Müller, 68.).
Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Kleinheisler (Lovrencsics G., 88.), Nagy Á., Schäfer, Fiola (Nikolics, 88.) – Sallai (Schön, 75.), Szalai Á (Varga K., 82.).

Sárga lap: Gündogan (29), Sané (61) illetve Botka (28.), Szalai (64.), Fiola (66.)
Gólszerző: Havertz (66.), Goretzka (84.), illetve Szalai Á. (11.), Schäfer (68.)