Forma-1: elhunyt a legendás argentin pilóta, Carlos Reutemann

Életének nyolcvanadik évében elhunyt a többszörös futamgyőztes egykori Forma-1-es pilóta Carlos Reutemann.

Fotó: marca.es

Minden idők második legsikeresebb argentin pilótája májusban került kórházba emésztőrendszeri vérzés és rossz veseműködés miatt. Akkor még kiengedték, ám júniusban újra visszakerült az intenzív osztályra és a szervezete szerdán feladta a harcot. Jövő április 12-én ünnepelte volna 80. születésnapját.

Carlos Reutemann 1972-ben debütált a Forma-1-ben, rögtön az első futamán megszerezte a pole pozíciót hazaia közönség előtt egy Brabham volánja mögött. Első győzelmét 1974-ben aratta, amikor Dél-Afrikában intették le elsőként. Egy évvel később győzött a legendás Nordschleifén és a harmadik helyet szerezte meg az összetettben.

1976-ban a Ferrarihoz igazolt ahol két évvel később újfent harmadik lett a bajnokságban. Egy feledhető Lotusnál eltöltött év után 1980-ban lett a Williams pilótája és előbb harmadikként, majd `81-ben másodikként végzett összetettben. Utóbbi évben sokáig vezette a bajnokságot, ám végül Nelson Piquet megelőzte őt a szezonzárót követően.  A Forma-1-től 1982-ben a szezon második futama után vonult vissza. Jellemző a sokoldalúságára, hogy kétszer is harmadik volt hazája világbajnoki ralifutamán. Karrierje befejezése után Santa Fé kormányzójaként dolgozott.

Carlos Reutemann Forma-1-es karrierje során 12 versenyt nyert meg valamint 45 alkalommal állhatott dobogóra. Egyike volt az első olyan pilótáknak, akik három különböző csapattal is tudtak diadalmaskodni.