Maratoni kajak-kenu Eb: magyar aranyérmek a zárónapon is!

Összesen hat érmet, közte három aranyat szereztek a magyar versenyzők a Moszkvában rendezett maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján.

Fotó: Canoe Planet

A felnőtteknél két magyar Eb-győzelem született: a férfi kenupárosok versenyét Kövér Márton és Horváth Márton nyerte meg, míg a női kajakosoknál Czellai Zsófia és Csay Renáta számított legyőzhetetlennek. Ebben a versenyszámban Szmrtyka Rebeka, Sinkó Panna duója harmadikként ért célba. Szintén a dobogó alsó fokára léphet fel a Boros Adrián-Máthé Krisztián duó, akik kilyukadt hajóorral is dobogós helyezést szereztek.

Csay Renáta duplán ünnepelhetett a zárónapon, mivel fia Kolozsvári Brúnó és Mitrang Olivér nyerték a juniorok küzdelmét kajakpárosban. Ugyanitt Varga Olivér és Bolehradsky Szilveszter a harmadik helyet szerezték meg.