NBA: a Milwaukee került közelebb a végső győzelemhez (videó)

A Milwaukee Bucks 123-119-re győzött a Phoenix Suns otthonában az NBA döntőjének ötödik mérkőzésén és így egyetlen győzelemre került története második bajnoki címétől.

Fotó: AP

Phoenix Suns-Milwaukee Bucks 119-123

Négy mérkőzés után mondhatni meccsnullról folytatódott az NBA döntője, miután valamennyi találkozón hazai győzelem született. Az ötödik összecsapás helyszíne Phoenix volt, így a Sunsnak létfontosságú volt, hogy tartsa a pályaelőnyét. Az első negyed abszolút hazai dominanciát hozott, az arizonaiak 21-16-ot követően valósággal állva hagyták ellenfelüket és tizenhatpontos előnyt építettek ki a játékrész végére (37-21). A második negyed során a Bucks alig néhány perc alatt ledolgozta a lemaradását sőt a vezetést is átvette ám a nagyszünet 61-61-es állásról kezdődött. Fordulás után a Milwaukee jött lendületbe, a vendégcsapat végig előnyben kosárlabdázott a különbség pedig ellentétes irányba is átlépte a tíz pontot. Az utolsó tizenkét perc 90-100-as eredményről kezdődött és úgy tűnt, hogy a Bucks könnyedén húzza be a találkozót. A Phoenix aztán Chris Paul és Devin Booker vezérletével visszajött a meccsbe, a különbség pedig három, sőt egy pontra olvadt az utolsó percekben. A hazaiaknak még a vezetés átvételére is volt lehetőségük Jrue Holiday kihagyott dobását követően, de Devin Booker eladta a labdát és a sikeres büntetőknek köszönhetően  Milwaukee végül megnyerte a mérkőzést.

Giannis Antetokounmpo ezúttal 32 pontot és 9 lepattanót tett hozzá csapata teljesítményéhez, Kris Middleton 29 pontig jutott, míg Jrue Holiday dupla-duplázott (27 pont, 13 lepattanó). A vendégek részéről ki kell még emelni Pat Connaughton 14 pontját is a jó teljesítmények közül.

A hazaiaknál Devin Booker 40 pontja sokat nyomott a latba, ám a Phoenix ifjú sztárjának eladott labdája visszafordíthatatlan volt csapata számára a véghajrában. Chris Paul 21 ponttal és 11 lepattanóval igyekezett felhozni a csapatát, míg DeAndre Ayton ezúttal 20 pontig és 10 lepattanóig jutott.

A Milwaukee Bucks győzelmének köszönhetően 3-2-re vezet a párharcban, vagyis egy győzelemre került a bajnokság megnyerésétől. A hatodik meccset szerda hajnalban Milwaukee-ban rendezik.