Tour de France: Tadej Pogacar megvédte címét

A szlovén Tadej Pogacar nyerte a 2021-es Tour de France-t és így az UAE Team Emirates kerékpárosa immáron a legnagyobb verseny kétszeres győztesének vallhatja magát.

Fotó: Getty Images

Mivel a francia körverseny utolsó szakaszán már nem szoktak az összetett győzelemért hajtani, így a 20. etapon eldőlt a győztes kérdése. Tadej Pogacar azonban olyan dominanciát mutatott az idei versenyen, hogy lényegében már korábban biztossá vált, hogy amennyiben véget ér, akkor ő fog győzni összetettben. Pogacar tavaly az időfutam során előzte meg Primoz Roglicsot és alig néhány nappal a 22. születésnapja előtt  bajnok lett. Tavallyal ellentétben azonban idén nem volt ellenfele a szlovén klasszisnak.

Pogacar az ötödik napon szakaszt nyert, és a nyolcadik szakaszon vette át a sárga trikót, majd a tizenhetedik és a tizennyolcadik szakasz is az ő győzelmét hozta. Domináns teljesítményének köszönhetően végül magabiztos előnnyel védte meg címét Jonas Vingegaard és Richard Charapaz előtt.

Az utolsó szakaszon Wout van Aert diadalmaskodott, Jasper Philipsen másodikként, Mark Cavendish harmadikként zárta a párizsi befutót. Cavendish négy szakaszt nyert az idei Tour-on és végül a legjobb sprinternek járó zöld trikó is az övé lett, 2011 után másodszor. A Man-szigeteki sportember azt az egyet sajnálhatja az idei versennyel kapcsolatban, hogy ma nem tudta megdönteni Eddie Merckx rekordját a szakaszgyőzelmeket tekintve. A hegyi összetettért járó pöttyös trikó és a legjobb fiatal kerékpárosnak járó fehér trikó szintén Tadej Pogacar jutalma lett.

21. szakasz: Chatou-Paris, 108,4 km