Bajnokok Ligája: magabiztos győzelemmel várhatja a visszavágót a Ferencváros

Magabiztos, 2–0-s győzelmet aratott a Ferencvárosi TC a litván Zalgiris elleni első mérkőzésén a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A fővárosi zöld-fehérek nagyszerűen kezdték a mérkőzést, Myrto Uzuni már a 10. percben előnyhöz juttathatta volna őket, de lövését a felső lécre ütötte az ellenfél kapusa. A 25. percben aztán már nem hibázott az albán támadó, aki megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak. Az előnyt aztán 14 perccel később Tokmac Nguen növelte két gólra, miután fantasztikus távoli lövése utat talált a kapuba.

A fordulás után aztán mindent megtett a Zalgiris ahhoz, hogy szépíteni tudjon, sokszor úgy tűnt, hogy ez össze is jöhet, de a támadásokat nem tudta lezárni a litván csapat. Az utolsó 15 percben aztán három tizenegyes gyanús szituáció is volt a Zalgiris tizenhatosán belül, de a játékvezető csak az utolsónál ítélt büntetőt, ezt viszont Myrto Uzuni kihagyta. Ennek köszönhetően 2–0-s előnyből várhatja a visszavágót a Ferencváros.