Vitorlázás: magyar győzelem az L30-as hajóosztály Európa-bajnokságán!

Kettős magyar győzelem született a Balatonföldváron rendezett vitorlázó L30-as Európa-bajnokságon.

Fotó: hunsail.hu/Cserta Gábor

Összesen 14 hajó vett részt nyolc országból a hajóosztály történetének harmadik Európa-bajnokságán. Egy hajó összesen 1820 kg össztömegű és 30 lábas, mozgatható tőkesúlyos kormámylapokkal rendelkezik.

A kilencfutamos megmérettetés során kettős magyar győzelem született. A győztes hajóban, amely a Tranquillo nevet kapta Rauschenberger Miklós, Bakonyi Attila, Pécsváradi Ákos, Nedbál Noel, Juhász György foglalt helyet. Az ezüstérmes csapatot Tenke Péter, Tenke Martin, Goszleth Marcell, Takácsy Levente alkotta.

Címkék: Vitorlázás
Vitorlázás

Tokió 2020: Berecz Zsombor ezüstérmes!

2021.08.03. 08:00
A finndingi hajóosztályban induló Berecz Zsombor az éremfutamot megnyerve olimpiai ezüstérmet szerzett és így a brit Giles Scott mögött ezüstérmet szerzett a tokiói olimpián.

Magyar érmekben gazdag nap lehet a mai - ÉLŐ HÍRFOLYAM, augusztus 3.

2021.08.03. 03:55
Lőrincz Tamás döntőt vív, Berecz Zsombor éremért vitorlázik, ráadásul a kajak-kenu döntők is megkezdődnek az olimpia tizenegyedik versenynapján.

Tokió 2020: Berecz Zsombor a második az éremfutam előtt!

2021.08.01. 09:40
Berecz Zsombor vasárnapi teljesítményének köszönhetően feljött a második helyre a mindent eldöntő éremfutamot megelőzően a tokiói olimpián.

Vitorlázás: Berecz Zsombor továbbra is harmadik

2021.07.31. 10:30
Berecz Zsombor nyolc futam után is a harmadik helyen áll a vitorlázók finndingi hajóosztályának küzdelmeiben.

Tokió 2020: Berecz Zsombor a harmadik helyen áll hat futam után

2021.07.29. 10:35
Berecz Zsombor egy pozíciót rontva a harmadik helyen áll a finndingi hajóosztály versenyében a hatodik futamot követően.

Tokió 2020: Berecz Zsombor továbbra is a második helyen áll

2021.07.28. 09:20
Berecz Zsombor a legjobb 10-ben zárta a vitorlázók finndingi hajóosztályának mai két futamát és így tartja második helyét összetettben.

Tokió 2020: Berecz Zsombor a második helyen áll az első nap után

2021.07.27. 11:35
Mindkét mai futamban a második helyen végzett és így összetettben is a második helyen áll a vitorlázó Berecz Zsombor a finn dingi hajóosztályban a tokiói …

Finndingi Eb: Berecz Zsombor Európa-bajnok!

2020.09.06. 15:30
Berecz Zsombor aranyérmet szerzett a lengyelországi Gdyniában rendezett vitorlázó finndingi Európa-bajnokságon.

Finndingi Eb: Berecz Zsombor vezet az utolsó nap előtt!

2020.09.05. 20:55
Berecz Zsombor nyolc futam után az élen áll a finndingi Európa-bajnokságon a lengyelországi Gdyniában.

A hónap amikor újra felbőgtek a motorok - avagy erről írtunk júliusban

2020.08.01. 14:30
Elkezdődött a Forma-1 és a MotoGP idénye, bajnokot avattak Európa nagy bajnokságaiban is a júliusi hónapban, amelyet azonban a magyar sport több fontos …