SEHA-liga: döntőbe került a Veszprém

A címvédő Telekom Veszprém 36-29-re legyőzte az ukrán Motor Zaporosjét és így bejutott a SEHA-liga döntőjébe.

Fotó: Twitter/SEHA-liga

Az első félidő elején nem igazán látszott különbség a két csapat között, a veszprémiek ugyan jobban kezdtek, de 10 perc után az ukránok vezettek. 13-13-at követően a veszprémi kapus Vladimir Cupara több nagy védést is bemutatott, elől pedig jöttek a magyar csapat góljai. A szünetre már 20-14-es előnnyel mehetett Momir Ilics csapata. A mérkőzés háromnegyedénél a Motor ugyan feljött mínusz kettőre is, de a Veszprém abszolút visszavette a kontrollt a játék fölött és végül 36-29-re nyert.

A meccsen Gasper Marguc 9, Petar Nenadics 7 góllal segítette a veszprémi csapatot. A címvédő magyarok ellenfele a Meskov Bresztet 32-32 után hétméteresekkel legyőző PPD Zagreb lesz. A döntőt vasárnap 19 órától rendezik.

Telekom Veszprém-Motor Zaporosje  36-29 (20-14)
Játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok).
Veszprém: Cupara 1, Corrales (kapusok), Blagotinsek, Ilics, Jahja 3, Lékai, Ligetvári 2, Lukács, Mahé 2, Manaszkov 2, Maqueda 5, Marguc 9, Nenadics 7 (1), Nilsson 3, Sipos, Strlek 2. Edző: Momir ilics.
Zaporosje: Maroz, Komok (kapusok), Bokhan 4, Burzak, Dontszov 3, Gyenyiszov 2, Horiha 8, Kasai, Kozakevics 3 (2), Kubatko 1, Malasinskas 4, Molina, Puhuszki 2, Tilte, Turcsenko, Vasziljev 2. Edző: Gintaras Savukinas.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.