Öttusa: remek magyar szereplés a katonai világbajnokságon

Két aranyérmet és összesen öt érmet szereztek a magyar öttusázók a lengyelországi Drzonkówban rendezett katonai világbajnokságon.

Fotó: szekesfehervar.hu

A férfiak egyéni versenyében Demeter Bence katonai világbajnok lett, a fiatal Bruckmann Gergő harmadik helyen ért célba, mivel Kasza Róbert a tizenötödikként végzett, így a magyar csapat aranyérmes lett. Demeter és Kasza kettőse a váltóversenyben is jól szerepelt miután a dobogó második fokára állhattak fel. A női versenyben Guzi Blanka hatodik, Simon Sarolta nyolcadik az olimpiai bronzérmes Kovács Sarolta tizenötödik lett. A magyar hölgyek harmadikként végeztek a csapatversenyben.