Paralimpiai Híradó: véget értek a játékok, 16 érmet szereztek a magyarok - szeptember 5.

Tokióban véget ért a 16. nyári paralimpiai játékok. amelyen a magyar sportolók összesen 16 érmet, közte 7 aranyat szereztek.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Augusztus 24-e óta a sportvilág ismét Tokióra figyelt, akkor kezdődött meg ugyanis a 2020-ról idénre halasztott paralimpia. A  mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseményén összesen 163 küldöttség (162 ország és a menekültek csapata) vett részt. Az elmúlt közel két hétben 4403 sportoló 22 sportág összesen 539 versenyszámában mérte össze tudását.

A két órás záróünnepséget zárt kapuk mögött tartották a koronavírus-szabályok miatt. A ceremónián résztvevő közel 2000 sportoló a stadion küzdőterén foglalt helyet már az esemény megkezdése előtt, kivéve a zászlóvivőket. A magyar zászlót Ekler Luca paralimpiai bajnok atléta hozta be a stadionba. A záróünnepség látványos műsort tartogatott a sportolóknak, amelynek témája a paralimpia által inspirált világ volt. A protokoláris eseményeket követően Louis Armstrong "What a wonderful world" című dalára aludt ki az olimpiai láng.

Az éremtáblázaton Kína végzett az élen 96 aranyéremmel Nagy-Britanniát és az Egyesült Államokat megelőzve. Az idei paralimpián 62 ország szerzett aranyérmet és 86 nemzet képviselői szereztek dobogós helyezést. Magyarország a 18. helyen zárt az éremtáblázaton 7 aranyéremmel, 5 ezüstéremmel és 4 bronzéremmel.