Kerékpár-Eb: Fetter Erik negyedik az U23-as mezőnyversenyben

Fetter Erik nagyszerű versenyzéssel negyedik lett az U23-as korosztály mezőnyversenyében a Trentóban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

Fotó: facebook.com/bringasport

Vas Kata Blanka bravúros ezüstérmét követően ma a férfiaknál versenyzett az U23-as korosztály az Európa-bajnokságon. A Fetter Eriket is felvonultató mezőnyben 150-en indultak, a 133,6 kilométeres távot tíz körre osztották fel, a versenyzők minden körben megmászták a Povo 3,6 kilométer hosszú, átlagban 4,9%-os meredekét.

A táv első felében, együtt haladt a főmezőny, Karl Ádám a másik magyar induló viszont leszakadt. Az utolsó körben a svájci Alexandre Balmer és a belga Lennert van Eetvelt elszakadt, de Fetter Erik és hat társa utolérte a belga kerékpárost.A magyar versenyzőnek sikerült megragadnia az élmezőnyben, sőt az utolsó kilométert élről kezdhette.

A dobogóról sprint döntött a legjobb hat között végül a belga Thibau Nys győzött Filippo Baroncini és Juan Ayuso. Fetter Erik nagyszerűen küzdött és végül épphogy leszorulva a dobogóról negyedikként zárta az Európa-bajnokságot. Magyar férfi kerékpáros kontinensviadalon még nem ért el ilyen jó eredményt országúti versenyen.