NB I: rangadót nyert és elvette a Fehérvár veretlenségét a Ferencváros

A Ferencváros 1-0-ra győzött a MOL Fehérvár FC otthonában a magyar élvonal második fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Augusztusról halasztották el a magyar élvonal elmúlt időszakát uraló két csapatának rangadóját, mivel a ferencvárosiak akkor Bajnokok Ligája-selejtezőt játszottak. A zöld-fehérek az első félidőben többet birtokolták a labdát ám a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A fővárosiak mezőnyfölénye ugyan elillant, de az első 45 percben nem volt dolga a kapusoknak.

A második játékrész során a fehérváriak átvették a játék irányítását, de a hazai szurkolók nem nyugodhattak meg, mivel a vendégek is támadtak. Mindkét hálóőr bemutatott nagy védéseket, Dibusz Dárdai lövésénél produkált bravúrt, Uzuni ziccerénél pedig Kovács villogtatta meg tudását. A 83. percben aztán szöglethez jutott a Ferencváros és Ryan Mmaee a hálóba fejelte a labdát a sarokrúgás után. Mivel a fehérváriak nem tudtak válaszolni, így az FTC elvitte a három pontot a legnagyobb riválisa otthonából.

MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC 0-1 (0-0)

MOL Aréna Sóstó, 6006 néző, v.: Karakó
Fehérvár: Kovács D. - Nego, Fiola, Rus, Stopira, Heister - Szendrei, Makarenko - Dárdai, Nikolics, Jallow (Csoboth 87.)
FTC: Dibusz - Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic - Laidouni - Zachariassen, Loncar (Besic 79.), Nguen (Gavric 85.), Uzuni - R. Mmaee

gólszerző: R. Mmaee (83.)
sárga lap: Jallow (50.), Szendrei (53.), illetve Blazic (64.), Nguen (72.), Laidouni (81.)