NB I: könnyed paksi győzelem Zalaegerszegen

A Paksi FC 5-2-re győzött Zalaegerszegen a magyar élvonal hetedik fordulójának nyitómérkőzésén.

Fotó: Katona Tibor/teol.hu

Egyértelműen a zalaiak birtokolták többet a labdát a mérkőzés első félidejében, ám a Paks sokkal veszélyesebben futballozott. A vendégek Ádám Martin révén szereztek vezetést majd nem sokkal a játékrész vége előtt egy öngóllal 0-2-re módosult az eredmény. A két csapat összesen 8-8 alkalommal próbálkozott 45 perc alatt, azonban az egerszegiek mindössze egyszer találták el a kaput.

Spoljaric révén szépített a ZTE a második félidő elején, ám a paksiak nem rendültek meg, sőt Kinyik és Balogh találataival lényegében eldöntötték a meccset. Bognár György csapata nem állt le a biztos vezetés tudatában sem és a hajrában Szabó is bevette Demjén kapuját. Az egerszegiek az utolsó pillanatokban egy büntetőből szerzett góllal szépítettek.

Zalaegerszegi TE-Paksi FC 2-5 (0-2)

Zalaegerszeg, 1214 néző, v: Káprály
ZTEDemjén - Huszti A. (Nimaga, 68.), Bobál D. (Lesjak, 32.), Serafimov, Gergényi (Halilovic, a szünetben) - Sankovic, Bedi - Babati (Meshack, a szünetben), Spoljaric, Skribek - Koszta M. (Borukov, 59.)
Paks: Nagy G. - Lenzsér, Szélpál (Lorentz, 89.), Kinyik, Tamás O. (Szabó B., 67.), Medgyes - Papp K., Bognár (Nagy R., 89.), Balogh B. - Sajbán, Ádám (Böde, 67.)

gólszerzők: Spoljaric (51.), Borukov (94., 11-esből), illetve Ádám (15.), Serafimov (38., öngól), Kinyik (54.), Balogh B. (58.), Szabó B. (84.)
sárga lap: Gergényi (36.), Babati (45+2.), illetve Papp K. (70.)