Extrém sportok: Korok Fatima ismét világbajnok szabad merülésben

Magyar győzelem született a Cipruson rendezett a szabadtüdős búvár-világbajnokságon. Korok Fatima a szabad merülés kategóriában védte meg címét.

Fotó: facebook.com/fatimakorok

A szabadtüdős búvárkodás a világ egyik legnehezebb extrém sportja, mivel a versenyzők ténylegesen az életüket kockáztatják minden egyes merülésnél. Ebben a sportágban (amelyet a "Nagy kékség" című film tett világhírűvé a `80-as években) évek óta van egy magyar világklasszis, Korok Fatima személyében.

A pilisszentiváni sportolónő 2019-ben 81 méterre merült le a szabad merüléses kategóriában, ezzel világbajnoki címet szerzett. A szakág lényege, hogy a búvárok egy kötél mentén kézzel húzzák magukat le és fel az általuk bejelentett célmélységbe.

Az idei világbajnokságot a ciprusi Limaszolban rendezték, ahol Korok Fatima címvédőhöz méltó teljesítményt nyújtott. A magyar hölgy most 89 méterre merült le, amellyel nemcsak, hogy újabb világbajnoki címet szerzett, de új magyar rekordot állított fel.

Korok még az uszony nélküli merülésben áll rajthoz, amely a legnehezebb szakága a búvársportnak.