Golf: az amerikaiak nyerték a Ryder-kupát

Az Egyesült Államok nyerte a golfozók Ryder-kupáját, miután 19-9-re legyőzte az európai válogatottat a a Wisconsin állambeli Whistling Straits pályán.

Fotó: .facebook.com/RyderCupUSA

Negyvenharmadik alkalommal rendezték meg a Ryder-kupát, amelyet 2020-ról halasztottak el az idei évre. Az európai és az amerikai csapat hagyományos összecsapását idén az Egyesült Államokban rendezték. A házigazda 11-5-ös előnyre tett szert az első napot követően majd vasárnap Collin Morikawa döntetlenjével bebiztosította a diadalát.

Amióta a mostani pontszámítási rendszer van érvényben (1979), most nyert egy csapat a legnagyobb különbséggel a Ryder-kupát. Az amerikaiak összesen 28. alkalommal nyerték meg a trófeát, a legutóbbi tíz esetből viszont csak harmadszor nem-európai siker született.

A győztes csapatot az olimpiai bajnok Xander Schauffele mellett Patrick Cantlay, Scottie Scheffler, Bryson DeChambeau, Collin Morikawa , Dustin Johnson, Brooks Koepka, Tony Finau, Justin Thomas, Harris English, Jordan Spieth és Daniel Berger alkotta.