Kézilabda BL: a Veszprém legyőzte a címvédő Barcelonát!

A Telekom Veszprém 29-28-ra győzött a címvédő Barcelona ellen a kézilabda Bajnokok Ligája mai játéknapjának rangadóján.

Fotó: Koncz Márton - Origo

A felemás rajt (győzelem a PSG ellen, vereség a Kielcével szemben) után a címvédő Barcelona ellen folytatta BL-szereplését a Veszprém. Az, hogy a két csapat kiélezett meccset fog vívni egymással, már az első percekben látszott, mivel nyolcpercnyi játékot követően 3-3 volt az állás. A vendégek ezután kétszer is betaláltak zsinórban, de a hazaiak három góllal válaszoltak. A gárdák között sokáig nem volt érdemi különbség, az első félidő utolsó perceit azonban egyértelműen dominálta a Veszprém. A magyar bajnokság ezüstérmese 11-11-et követően csak egy gólt kapott a szünet előtti hat percben, viszont lőtt négyet és Rasmus Lauge találatával 16-12-re ellépett.

A második félidő során Lauge újfent betalált és először lett ötgólos a különbség. A barcelonaiak viszont hamar bebizonyították, hogy nem lehet leírni őket és a következő negyedórát dominálva egyenlítettek, sőt még az 50. percben is kettővel vezettek. A veszprémi rövidzárlat még időben ért véget és az utolsó hat perc döntetlenről kezdődött majd egy Corrales-védés után Jahja megint a hazaiakat juttatta vezetéshez (27-26). Nem volt azonban még vége az izgalmaknak: Gomez egyenlített, majd Perez de Vargas találata újfent barcelonai vezetést jelentett.

Alig három perc volt ekkor hátra, a Veszprém viszont bebizonyította, hogy nem lehet leírni semmilyen helyzetben. Manaszkov egyenlített majd miután nem tudott lőni a Barcelona már a vezetésért támadott a magyar csapat, Lauge pedig belőtte a 29. hazai gólt is. Ezen a meccsen azonban nem lehetett megnyugodni:
Richardsont elgázolták a veszprémi védők és így időntúli szabaddobással jöhetett a Barcelona. A labda mögé Dika Mem állt, akinek a lövését azonban Corrales kivédte és így a Veszprém legyőzte a BL-címvédőt.

A veszprémi csapat legeredményesebb játékosa Gasper Marguc volt nyolc találattal, de Petar Nenadics 5 gólja és Corrales védései is kellettek a sikerhez.

Telekom Veszprém-Barcelona 29-28 (16-12)

Veszprém, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek 1, Jahja 3, Lauge Schmidt 3, Lékai, Ligetvári 3, Lukács, Mahé, Manaszkov 2, Marguc 8 (4), Maqueda 1, Nenadics 5, Nilsson 1, Sipos, Strlek 2. Edző: Momir Ilics.
BarcelonaMaciel, Pérez de Vargas 1 (kapusok), Fabregas 4, Fernández 2, Frade, Gómez 5, Janc 2, Langaro 5, Makuc, Mem 4, Parera, Pujol, Richardson 5, Soler, Thiagus Petrus, Zein. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/2.