Forma-1: Hamilton volt a leggyorsabb, de Bottas indul az élről

Hiába volt Lewis Hamilton a leggyorsabb a Török Nagydíj időmérő edzésén, a hétszeres világbajnok tízhelyes büntetést kapott motorcsere miatt, így csak a tizenegyedik helyről indulhat. Az első sorból Valtteri Bottas és Max Verstappen kezdheti meg a futamot.

Fotó: formula1.com

A Török Nagydíj hétvégéjének kezdete előtt biztos volt, hogy Lewis Hamilton illetve Carlos Sainz autójában motort cserélnek, így mindkét pilóta azzal számolhatott, hogy a kvalifikációs eredményéhez képest tíz hellyel hátrábbról indulhat majd a futamon. A szabadedzéseken a Mercedes dominált, így a címvédő bízhatott abban, hogy a középmezőnyből startolhat.

A harmadik szabadedzés alatt nedves volt a pálya és a kvalifikáció elején is arra számítottak, hogy megérkezhet az eső az Istambul Park fölé. A Q1 során többen hibáztak, Juki Cunoda például egy reklámtáblát is eltalált. Az első szakasz legnagyobb meglepetéseként Daniel Ricciardo kiesett, az ausztrál mellett Nicholas Latifi, Antonio Giovinazzi, Kimi Raikkönen és Nyikita Mazepin számára fejeződött be a szombat. Mick Schumacher óriási meglepetésre továbbment, a Haas első Q2-es szereplését összehozva az idei évben.

Az eső csak néhány percig esett, így a Q2-ben már jobb körülmények között körözhettek a pilóták. Bár  Sergio Perez és Charles Leclerc is megforgott, de mindketten továbbjutottak. Carlos Sainzot nem küldte ki a Ferrari, a spanyolon kívül némi meglepetésre Sebastian Vettel, Esteban Ocon, George Russell illetve az így is legjobb eddigi kvalifikációs teljesítményét nyújtó Mick Schumacher nem futott elégséges időt a Q3-hoz.

A zárószakaszban már száraz volt az aszfalt és ilyen körülmények között az volt a kérdés, hogy Lewis Hamilton vagy Valtteri Bottas nyeri-e az időmérőt. Hamilton végül az utolsó pillanatban megfutotta a legjobb időt és így a büntetés miatt a 11. rajtkockából kezdheti a versenyt. Az élről Valtteri Bottas rajtolhat, Max Verstappen elégedett lehet azzal, hogy az első sorba kvalifikált. A második sorban a hétvége eddigi részében egyaránt kiválóan teljesítő Charles Leclerc és Pierre Gasly foglal majd helyet a startnál Fernando Alonsót és Sergio Perezt megelőzve. Lando Norris hetedikként, a tavalyi rajtelső Lance Stroll nyolcadikként startolhat, míg Vettel mellől Juki Cunoda kezdheti meg a futamot.

A Török Nagydíj magyar idő szerint vasárnap 14 órakor rajtol.