Ökölvívás: Tyson Fury megint kiütötte Deontay Wildert és maradt a világbajnok

Hiába került kétszer is padlóra, Tyson Fury a tizenegyedik menetben kiütötte Deontay Wildert és így maradt a WBC nehézsúlyú világbajnoka.

Fotó: Getty Images

Immáron harmadszor csapott össze egymással Tyson Fury és Deontay Wilder a WBC nehézsúlyú világbajnoki címéért, valamint a Ring Magazine övéért. Az első mérkőzésen 2018-ban sokan a britet látták jobbnak, ám döntetlennel Wilder maradt a világbajnok, tavaly februárban viszont Fury a hetedik menetben kiütötte riválisát és nemcsak az amerikai veretlenségét, de a világbajnoki címet is elvett ellenfelétől. Most a trilógia harmadik mérkőzésén csaptak össze a felek Las Vegasban.

Az első két menet kiegyenlített küzdelmet hozott meglehetősen kevés pontos ütéssel, a küzdőfelek sokszor lefogták egymást (különösen Fury élt ezzel a módszerrel), ezek a három percek meglehetősen nehezen voltak pontozhatók. A harmadik menet során aztán Fury fölénybe került és egy jobbossal földre küldte ellenfelét, Wildert szinte csak a gong mentette meg a kiütéstől. A negyedik mérkőzésrészben aztán a kihívó valósággal feltámadt, kétszer is leütötte Furyt, ám a bajnok mindkét ütés után felállt. A brit az ötödik-hatodik menetben kezdett kilábalni a két leütés okozta energiaveszteségből és bár ezek a menetek szorosak voltak, hamarosan ismét ő irányította a meccset.

A hetedik menetben már egyértelműen a "Gipsy King" dominált, de ellenfele állta az ütéseket, akárcsak a nyolcadikban. Úgy tűnt Wilder keze megsérült ám egy rövid, ringorvossal való konzultáció után folytatta a küzdelmet, de egyre inkább fáradt fizikálisan. Ez a tizedik menetben látszódott meg leginkább, amikor Fury ismét padlóra küldte az amerikait, aki másodszor is felállt, és utolsó erejét mozgósítva megpróbált visszatámadni.

A meccs vége a 11. menetben jött el. Fury ekkorra már jóval többet ütött és alig telt el egy perc tíz másodperc amikor egy brutálisan erős kombinációval harmadszor is leütötte Wildert. Az egykori világbajnok azt sem tudta, hogy hol van és Russell Mora mérkőzésvezető azonnal beszüntette a küzdelmet.

Győzelmével Tyson Fury maradt a WBC világbajnoka és a Ring Magazine övének birtokosa. A brit klasszis 32. profi mérkőzéséből 31-et nyert meg (22-t kiütéssel), mérlegét csak a trilógia első meccsének döntetlenje "csúfítja". Wilder 45. alkalommal lépett ringbe a profik között, mérlege immáron 42-1-2. A hírek szerint a világbajnok következő ellenfele Dillian Whyte lehet, majd összecsaphat az Olakszander Uszik-Anthony Joshua visszavágó győztesével a vitathatatlan nehézsúlyú világbajnoki címért.