Ralikrossz-vb: Szabó Krisztián dobogóra állhatott Belgiumban!

Első világbajnoki dobogóját szerezte a ralikrossz-világbajnokságon a többszörös Európa-bajnok Szabó Krisztián, miután a harmadik helyen végzett Belgiumban.

Kép forrása: formula.hu

Három autókrosszban elért EB-győzelem  és két ralikrossz Európa-bajnoki-cím (2016, 2017) után Szabó Krisztián 2019-től versenyez teljes szezonokat a ralikrossz világbajnokságon. A magyar pilóta az első évében a 10. lett a bajnokságban, míg tavaly négy futamon indulva a 11. pozícióban zárta a világbajnokság küzdelmeit.

Szabó az idei szezonban a GRX-SET World RX Team Hyundaiával küzd a vb-n, a kétszeres ralivilágbajnok Marcus Grönholm csapatában. Egyértelműen az idei a legjobb éve: a szezon első öt futamán bejutott a legjobb hatba és kétszer a negyedik, kétszer az ötödik, egyszer pedig a hatodik helyen végzett.

A világbajnokság hatodik versenyét Belgiumban, a legendás Spa-Francochampsban rendezték. Szabónak ezúttal is sikerült a döntőbe kerülés, ellentétben csapattársával Niclas Grönholmmal, aki egyben a csapatfőnök fia is. Szabó a fináléban kiegyenlített teljesítményt nyújtott, a joker kört, amely során a pilótáknak kötelezően a hosszabb vonalvezetést kell használnia ő futotta meg a leggyorsabb idő alatt. Szabó végül harmadikként végzett a futamon a háromszoros világbajnok Johann Kristoffersson illetve Kevin Hansen mögött. Ez az eredmény történelminek nevezhető, mivel korábban még soha nem állhatott dobogóra magyar pilóta ralkikrosszban világbajnoki futamon.

Kiváló eredményével Szabó Krisztián feljött a bajnoki tabella ötödik helyére, a világbajnokságot a Belgiumban negyedikként végző Timmy Hansen vezeti Kristoffersson, Kevin Hansen és Grönholm előtt. A világbajnokságból még három futam van hátra, jövő héten Portugáliába látogat a mezőny, majd november végén egy dupla németországi fordulóval zárul a szezon.