NHL: nyolc másodperccel a vége előtt nyert a Minnesota (videó)

A klubtörténelem legkésőbbi góljának köszönhetően a Minnesota Wild 2-1-re győzött az Anaheim Ducks otthonában az NHL mai játéknapján.

Fotó: AP

Még az 57. percben is 4-2-re vezetett a Vancouver Philadelphiában, a Flyers azonban Travis Konecky és Claude Giroux révén kiegyenlített. A ráadás nem hozott gólt, így szétlövés döntött a részről. A hazaiaktól senki sem tudott betalálni, J.T Miller és Elias Petterson viszont bevette Carter Hart kapuját és így a Canucks megnyerte a meccset. Miller a mérkőzésen is remekelt, egy gólt szerzett, kettőt pedig előkészített.

A New Jersey is majdnem elszórakozott egy győzelmet: a Devils négy perccel a vége előtt még 3-1-re vezetett ám a Chicago Blackhaws hosszabbításra mentette a mérkőzést. A pluszpontot aztán mégis az "ördögök" szerezték meg Dominik Jack Hughes második találatának köszönhetően.

Hiába mutatott be 41 védést Anthony Stolarz, az Anaheim Ducks veszített hazai pályán a Minnesota Wild ellen. Az 59. perc 52. másodpercéig 1-1 állt a Honda Center eredményjelzőjén, ekkor viszont Marcus Foligno beütötte a minnesotaiak győztes gólját. Ez a kései találat franchise-rekordnak számít a Wild történetében, a korábbi rekordot Jim Dowd érte el 59:44-nél esett találattal 2004-ben.

New Jersey Devils–Chicago Blackhawks 4–3 – hosszabbítás után
Philadelphia Flyers–Vancouver Canucks 4–5 – szétlövés után
Anaheim Ducks–Minnesota Wild 1–2