La Liga: a Real Madrid idegenben győzte le a Barcelonát (videó)

A Real Madrid 2-1-re legyőzte a Barcelonát a spanyol bajnokság 10. fordulójának szuperrangadóján, az El Classicón.

247. alkalommal mérkőzött meg egymással a spanyol labdarúgás két zászlóshajója a Barcelona és a Real Madrid. A csapatok az első félórában meglehetősen kevés helyzetet alakítottak ki, maximum Serginho Dest fölé ment próbálkozását lehetett felhegyezni. Ilyen előzmények után szinte a semmiből szerzett vezetést a Real: David Alaba szerelte Memphis Depayt, majd kilőtte a felső sarkot. Az osztrák védő első alkalommal talált be új csapata színeiben. A góllövő a félidő utolsó pillanatában Ansu Fati elől menteni tudott, így a barcelonaiak 1-0-ra vezettek a szünetben.

A második félidő is kiegyenlített játékot hozott, kevés kaput találó lövéssel, madridi részről Fede Valverde, Karim Benzema és Vinicius Junior jutott el kisebb lehetőségig. A mérkőzés végül a hétperces ráadás harmadik percében dőlt el, amikor Lukas Vazquez is bevette a barcelonai kaput. A Barcelona ugyan az utolsó pillanatokban szépített az első katalóniai találatát elkönyvelő Sergio Agüero révén, de a Real Madrid győzelme nem forgott veszélyben.

Barcelona-Real Madrid 1-2 (0-1)

Barcelona, Camp Nou, 86 422 néző V: Sánchez Martínez
Barcelona:
Ter Stegen – Mingueza (Coutinho, a szünetben), Piqué, E. Garcia, Alba – F. de Jong (S. Roberto, 77.), S. Busquets, Gavi (L. de Jong, 85.) – Dest, Depay, Fati (Agüero, 73.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Real Madrid:
Courtois – L. Vázquez, Militao, Alaba, F. Mendy – Modric, Casemiro, T. Kroos – Rodrygo (F. Valverde, 72.; D. Carvajal, 90+1.), Benzema, Vinícius Júnior (Asensio, 87.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Agüero (90+7.), ill. Alaba (32.), L. Vázquez (90+3.)

A spanyol bajnokság további mérkőzéseiről a topligás összeállításunkban számolunk be.