Vízilabda BL: az utolsó pillanatban aratott fontos győzelmet az OSC

Egy, hét másodperccel a vége előtt szerzett góllal az OSC 12-11-re győzött Berlinben a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában és így nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Fotó: OSC/Madar Dávid archív

Mivel az előző körben a magyar bajnokság címvédője nem tudott kiállni a Spandauval szemben, így a németek 10-0-s megállapított eredménynek köszönhetően győztek. Ez a tény megnövelte a két csapat berlini mérkőzésének tétjét. A Spandau sokáig dominált, hiszen 5-3-ra, 8-5-re is vezetett. Az utolsó negyedben az eredményjelző 9-7-es, 10-8-as és 11-9-es állást is mutatott.

Az újbudai gárdának mindenképpen győznie kellett a negyedik helyének megerősítéséhez és ehhez az első lépést Csacsovszky Erik gólja jelentette majd Salamon Ferenc egalizált. Egy kiállítás miatt a vendégek emberelőnybe kerültek a véghajrában és Burián Gergely hét másodperccel a meccs vége előtt bedobta a győztes találatot.

Mindhárom, a hajrában betaláló magyar játékos három gólig jutott, Manhercz Krisztián pedig duplázott. Az OSC így továbbra is tartja a továbbjutást érő negyedik helyét.

Spandau 04 Berlin (német)-Genesys-OSC-Újbuda 11-12 (4-3, 1-2, 3-2, 3-5)
Gólszerzők: Kholod 3, Strelezku 2, Stamm 2, M. Cuk, Tkac, Dedovic, Pericas, ill. Salamon 3, Csacsovszky E. 3, Burián 3, Manhercz 2, Vigvári Vince

Az állás: 1. Recco 21 pont, 2. Marseille 21 pont, 3. Jug 15 pont, 4. OSC 13 pont, 5. Hannover 11 pont, 6. Spandau 7 pont, 7. Steaua 3 pont, 8. Zvezda 3 pont