Olimpiai Híradó: az első magyar egyéni bajnok és a többiek - február 13.
Liu Shaoang tovább írja a történelmet, hiszen immáron első magyarként egyéni olimpiai bajnoknak, kétszeres téli ötkarikás bajnoknak és négyszeres téli olimpiai érmesnek vallhatja magát. Az ő történelmi sikerén kívül még hat döntőben osztottak érmeket.
Rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 500 m
Minden olimpiának megvannak azok a döntői, amelyeket évtizedek múlva is emlegetni fogunk, hogy láttuk a televízióban (szerencsésebbek a helyszínen) és nekünk magyaroknak most ez a finálé lesz ilyen. Liu Shaoang ellentmondást nemtűrő versenyzést mutatott be egész nap és rajt-cél győzelemmel szerezte meg Magyarország történetének második téli olimpiai aranyérmét.
Alpesi sí, férfi óriás-műlesiklás
Kiváló versenyeket hozott az alpesisízők küzdelme az idei olimpián, ám a legizgalmasabb talán a mai versenyszám volt. Marco Odermatt a világkupa-győzelem elsőszámú várományosa volt és elbírta a terhet Pekingben. Az első futamban a legjobb időt teljesítette és bár Zan Kranjec elképesztő menete nyomást helyezett rá, ő nem szalasztotta el a lehetőséget és győzött.
Sífutás, férfi 4x10 km váltó
A hölgyek után az uraknál is orosz győzelmet hozott a váltók küzdelme. Amíg azonban tegnap egy olyan finálét láttunk, amely a harmadik emberekig szoros volt, addig ma Alekszej Cservotkin, Alekszandr Bolsunov, Gyenyisz Szpicov és Jevgenyij Usztjugov ellen egy pillanatra sem volt esélye a többieknek.
Biatlon, férfi és női üldözéses verseny (12,5 km illetve 10 km)
Amikor azt hittük, hogy az oroszoknál senki sem fogja jobban dominálni a mai versenyt, akkor jött Marthe Olsbu Röiseland, aki a sprintben szerzett amúgy sem csekély előnyéhez még több mint egy percet hozzátett és a biatlonban párját ritkító különbséggel diadalmaskodott. A norvég hölgy ezzel a teljesítménnyel a pekingi olimpia első háromszoros bajnoka lett. A férfiaknál Johannes Bö nem tudott élni az előnye adta lehetőségével, sőt az ötödik helyének is örülhetett hét hibája miatt, Quentin Fillon Maillet viszont rontás nélkül teljesítette a távot és szerezte meg második aranyérmét.
Rövidpályás gyorskorcsolya, női 3000 m váltó
Rendeztek ma még egy váltót short trackben. amiben viszont mi magyarok nem voltunk érdekeltek, mivel zsinórban háromszor is olimpiai pontszerző váltónk nem jutott ki a játékokra. A hollandok az 1000 méteren aranyérmes Suzanne Schulting vezérletével nemcsak, hogy győztek, de megjavították a Pjongcsangban felállított olimpiai rekordjukat is. Dél-Korea és Kína állhatott még fel a dobogóra a finálét követően.
1. Hollandia (Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Yara van Kerkhof) 4:03.409 perc – olimpiai csúcs
2. Dél-Korea 4:03.627
3. Kína 4:03.863
4. Kanada 4:04.329
5. Olaszország
6. Lengyelország
Gyorskorcsolya, női 500 m
Finoman szólva sem Erin Jackson számított a legnagyobb esélyesnek a legrövidebb távon, ám ahogyan a szakértők mondják, 500-on bármi megtörténhet. A amerikai hölgy négy évvel ezelőtt huszonnegyedik volt és 30 éves korára a korábbi legnagyobb sikere egy Pánamerikai Játékokon elért ezüstérem (2015) volt. Ma viszont utat tört magának az ismerettségből és 8 századdal megelőzve Takagi Mihot olimpiai bajnok lett. A világbajnok Angelina Golikova harmadikként zárta az olimpiát. A címvédő Nap Kodaira nem szerepelt jól és csak a tizenhetedik lett. Érdekesség, hogy ez volt a nyolcadik döntő gyorskorcsolyában Pekingben és most először nem dőlt meg az olimpiai csúcs.
1. Erin Jackson (Egyesült Államok) 37.04 mp
2. Takagi Miho (Japán) +0.08 mp hátrány
3. Angelina Golikova (Orosz csapat) +0.17
4. Vanessa Herzog (Ausztria) +0.24
5. Jutta Leerdam (Hollandia) +0.30
6. Femke Kok (Hollandia) +0.35